• Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych

• 27 października odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Uczniowie z wszystkich klas zaprezentowali repertuar pieśni patriotycznych. Organizatorem konkursu była pani Hanna Meyer. Komisja w składzie p. Alicja Flisikowska, p. Magdalena Kiełpikowska i p. Hanna Meyer oceniła występy wszystkich artystów i wręczyła nagrody. Gratulujemy laureatom!

• Spotkanie SU z Panią Dyrektor

• 19 października odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor, na którym przedstawiciele braci uczniowskiej przedstawili swoje prośby i propozycje zmian w organizacji pracy szkoły, jej wyglądu i wydarzeń. Pani Dyrektor wysłuchała Przewodniczącej szkoły i wspólnie omówili poszczególne tematy. Spotkanie było bardzo owocne i obie strony były bardzo zadowolone z przeprowadzonej rozmowy.

• Pasowanie na ucznia

• Wielki dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzielne pierwszaki pod czujnym okiem swojej wychowawczyni złożyły dzisiaj uroczyste ślubowanie przed Panią Dyrektor, społecznością szkoły i swoimi Rodzicami. Gratulujemy pięknego przygotowania i trzymamy kciuki za pomyślne lata w murach szkoły pełne sukcesów i niezapomnianych wspomnień!

• Warsztaty z doradztwa zawodowego

• W dniu  12 października odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy ósmej. Warsztaty przeprowadzili przedstawiciele Urzędu Pracy w Kartuzach. Celem było przedstawienie uczniom roli jaką pełni Urząd, ale przede wszystkim wyjaśnienie, czym powinni kierować się młodzi ludzie, dokonując wyboru szkoły ponadpodstawowej, a także  przyszłego zawodu. Uczniowie poznali kompetencje poszczególnych zawodów, dowiedzieli się do czego służy  barometr zawodów, poznali zapotrzebowanie na poszczególne zawody w powiecie kartuskim, całym województwie i kraju. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.

• Kulinarny Dzień Języków Obcych

• Przepyszne zapachy unoszące się od samego rana w naszej szkole oznajmiały,że dzisiaj obchodzimy Kulinarny Dzień Języków Obcych. Uczniowie z klas IV-VIII zabrali nas na kulturowo- językowo- kulinarną podróż do dalekich krajów całego świata! Klasa IV zaprezentowała rozśpiewany i pysznie pachnący Meksyk, klasa V zabrała nas do roztańczonej Ameryki pełenj pysznych dań, klasa VII pokazała nam pyszne Włochy a klasa VIII przedstawiła nam zupki chińskie prosto z Chin. Dziekujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie!!!:)))

• Akcja charytatywna ,,Dwa Światy"

• Akcja charytatywna ,,Dwa Światy,,.8 października br. uczennice klasy VII i VIII brały udział w corocznej akcji charytatywnej na rzecz Kartuskiego Hospicjum,,Dwa Światy,,Uczennice zbierały pieniądze przed kościołem Nawiedzenia NMP w Hopowie. Serdeczne podziękowania dla dla darczyńców, którzy włączyli się w tę akcję oraz naszych uczniów.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Dnia 28.09.2023 przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku tajnego głosowania wyłoniono Przewodniczącą Samorządu, którą została Eliza Kasyna oraz Zastępcę: Weronika Elgert, Skarbnika: Adriana Krause i Sekretarza: Zuzanna Neubauer. Życzymy dziewczynom powodzenia w pełnieniu nowych obowiązków!;)

• Nocka klasy 5

• Nocka klasy 5, która miała miejsce z 15 na 16 września 2023 roku. Dziękujemy bardzo za pyszne rogaliki i gofry!